اخذ ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز

* کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند و درصورت لزوم باید به تایید دادگستری نیز برسند.

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی
الف) مدت اعتبار حداقل یکسال از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
2) 3 قطعه عکس 3.5 / 4.5 رنگی ، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)
3) اصل و ترجمه شناسنامه
4) اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)
5) مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک، گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شخص باشد و گواهی سپرده بلندمدت در صورت وجود ( مدارک دیگری همچون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز می تواند تمکن مالی شما را نشان دهد). (زمان صدور مدارک بانکی حداکثر دو هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد).
* درصورت ارائه گواهی سپرده بلند مدت، ارائه گردش حساب چهار ماهه سود سپرده به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک الزامی می‌باشد.
* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 2.000.000.000 ريال باشد.
6) اصل و ترجمه اسناد ملکی
7) اصل و ترجمه مدارک شغلی
الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، لیست پرداخت بیمه کارکنان
ب) وکلا: پروانه وکالت
ج) مهندسان : کارت و پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
د) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا در آن و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق
ه) بازنشسته‌­ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه سه فیش آخر حقوق، در صورت افزایش حقوق ارائه حکم افزایش حقوق بازنشستگی الزامی است.
و) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا در آن و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوق
ز) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / پروانه بهره‌برداری / آگهی تاسیس /آخرین آگهی تغییرات / آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارکنان، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک و گردش چهار ماهه حساب شرکت به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک
ح) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
ط) دانش آموزان، دانشجویان : اصل نامه اشتغال به تحصیل
* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.
8) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.
9) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­های خانه‌­دار
* تکمیل فرم مشخصات فردی و فرمهای مربوط به کانادا به صورت کامل و دقیق
* حضور مسافرین 14 تا 79 سال جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری الزامی می‌­باشد.
* حضور مسافرینی که طی 10 سال اخیر سابقه انگشت نگاری در یکی از مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا را داشته اند الزامی نمی باشد.
لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

درباره کانادا

معرفي
امكان ندارد كسي كشور بزرگ كانادا را نپسندد. سليقه ي شما هر چه باشد، بي ترديد در زيبايي‌هاي فراوان اين كشور غرق خواهيد شد. اگر شهرهاي مدرني چون تورنتو (Toronto) و مونترال (Montreal) با جشنواره‌هاي پرشكوه، رستوران‌هاي درجه يك، مراكز فرهنگي و تفريحي متنوع، مورد علاقه شما نيست، مي‌توانيد به شهر سنت جونز (St.Johns) برويد كه قديمي‌ترين شهر قاره ي آمريكاي شمالي‌ست و سنت‌هاي تاريخي آن را تجربه كنيد. عاشقان طبيعت به راحتي به آرزوهاي خود دست خواهند يافت. كوه‌هاي عظيم، يخچال‌هاي طبيعي، مزارع متنــــوع، دريــاچه‌هاي عميــــــق، آبشـــــارهاي بلند، رودخانه‌هاي طولاني و چشم‌انداز‌هاي سرسبز. اين همه نعمت‌هاي طبيعي را در كنار حيات‌وحش فوق‌العاده‌ي اين ناحيه شامل خرس‌هاي قطبي، اسب‌هاي وحشي، گوزن‌ها و نهنگ‌هاي عظيم، قرار دهيد تا مجموعه‌اي از بهترين صحنه‌هاي طبيعت نصيب شما شود. در قرن هجده ميلادي نويسنده ي معروف فرانسوي به ‌نام ولتر (Voltaire)، كانادا را به چند هكتار برف توصيف كرد اما امروزه اين چند هكتار به كشوري مرفه با آميختگي فرهنگي بين‌المللي تبديل شده است. كانادا در لغت به معني «آبادي» و «زيستگاه» است و در اصل به سرزمين‌هاي دوسوي رودخانه سنت لارنس (St Lawrence) گفته مي‌شد چون اين مناطق در مقايسه با مناطق اطراف گرم تر و امكان كشت و كار و زندگي نيز فراهم بود. بنابراين دريانوردان فرانسوي كه در قرن پانزدهم به امريكاي شمالي رسيدند شهر كبك را در مسير رود سنت لارنس بنا كردند. بعداً واژه‌ي كانادا فراگير شدو تمامي‌ي سرزمين‎‌هاي شمالي كانادا نام گرفت. اين سرزمين پهناور از شمال امريكا تا قطب شمال كشيده شده و مرز آن با امريكا به طول 9000 كيلومتر بزرگ ترين مرز خاكي در جهان است. كانادا دومين كشور پهناور دنياست و هزاران چشم‌انداز زيباي طبيعي دارد. 60% درياچه‌هاي جهان در كانادا‌ست و اين كشور 3200 درياچه‌ي بزرگ دارد. از ساحل رودخانه‌ي سنت لارنس در شرق تا كوه‌هاي راكي در غرب و از مرز امريكا در جنوب تا اقيانوس منجمد شمالي. همه جاي كانادا زيباست. كانادا را با آبشار نياگارا، كوهستان برف‌گير راكي، پارك جنگلي بانف و درياچه ميشيگان مي‌شناسند. قايقراني، كوهنوردي، ماهيگيري، اسكي و كمپينگ از سرگرمي‌هاي رايج در كانادا ست. افزون بر زيبايي‌هاي طبيعي، كانادا جذابيت‌هاي مدني بسياري دارد. اين كشور ثروتمند يازدهمين اقتصاد برتر جهان است. به خاطر كيفيت بالاي زندگي، آزادي‌هاي مدني، شفافيت دولت و آزادي اقتصادي كانادا نه تنها كشوري مطلوب براي كانادايي‌ها است بهشت موعود مهاجران نيز به شمار مي‌آيد. تنها در سال 2010، بيش از 280 هزار مهاجر تابعيت كانادا را برگزيده‌اند. تنوع فرهنگي و نژادي در كانادا محترم است و دو زبان رسمي- فرانسه و انگليسي- دارد. مردم كانادا با سوادترين مردم دنيا هستند به لحاظ داشتن تحصيلات عالي و 94% آنها كاربران فعال اينترنت هستند كه يك ركورد جهاني است. بدنيست بدانيد دانشمندان كانادا 13بار برنده‌ي جايزه‌ي نوبل در شيمي و فيزيك شده‌اند.
بهتــرين زمان بـراي بـازديــــد :
فروردين تا آذر
تجــــربـــه هـاي ويـــــــــــژه :
  بازديد از هاليفكس ( Halifax ) مه آلود كه يكي از بزرگترين بندرهاي طبيعي دنيا است.قدم زدن در ناحيه قديمي شهر مونترال ( Montreal old Town )تماشاي حيات وحش زيباي قطبي كانادا، از خرس هاي سفيد تا نهنگ هاي عظيم.پياده روي در طبيعت بي نظير پارك هاي ملي بانف ( Banff ) و جاسپر ( Jusper )لذت بردن از نظم و هماهنگي شهرهاي بزرگ چون تورنتو و ونكوورنزديك شدن به آبشار عظيم نياگارا ( Niagara Falls )قايق سواري در پارك آلگا نكوين ( Algoniquin Park ) واقع در نزديكي شهرهاي تورنتو و اتاوا ( Ottawa )
غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور :
 • گوشت دودي به سبك مونترال ( Montreal Style Smokedmeat )
 • گوشت زنجبيلي ( Ginger Beef )
 • رست بيف همراه با پودينگ يوركشاير ( Roost beef with Yorkshire podding )كه معمولا يكشنبه شب ها ميل مي شود
 • پنير اكا ( Oka cheese ) از كبك ( Quebec )
 • شيره مشهور ميپل ( Maple Syrup )
 • تارت ها ي كره ( Butter Tarts )
 • پوتين ( Poutine ) كه تركيب سيب زميني سرخ كرده به همراه پنير تازه و سس مخصوص است.
نشـان‌هاي منحصــــر به فـــرد :
شهرهاي منظم و مدرن، درخت هاي افرا، حيات وحش متنوع، پارك هاي جنگلي فوق العاده، ماهي هاي دودي، ورزش هاي زمستاني
چنـــــــــــــد كلمــــــــــــــه :
 • سلام: (Hello) (هلو)
 • خداحافظ: Good Bye (گود‌ باي)
 • تشكر: Thank you (تاينك يو)
 • بله: Yes (يس)
 • خير: No (نو)
شهـــــــــرهــــــاي اصــــــلي :
 • اتاوا (Ottawa)
 • مونترال (Montreal)
 • تورنتو (Torento)
 • كبك (Quebec)
 • بانف (Banff)
 • ويكتوريا (Victoria)
 • ونكوور (Vancouver)
نكتــــــــــــــه اي جـــــــالب :
خيابان يونگ (Yonge Street) واقع در انتاريو كانادا با داشتن 2000 كيلومتر طول بلندترين خيابان دنيا ست!
 • مساحت: 9.984.670 كيلومتر مربع
 • جمعيت: 36.286.378 (2016)
 • پايتخت: اتاوا
 • زبان رسمي: انگليسي آمريكايي، فرانسوي
 • پول كشور: دلار كانادا (هر دلار آمريكا حدود 1 دلار كانادايي است.)
 • نوع حكومت: نظام پارلماني
 • عضو كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا (كامنولث)